Warsewdays i... szycie nabiera rozpędu!
Wydawać by się mogło, że ostatnio moje szycie stanęło w miejscu... Nic bardziej mylnego, i już niedługo (mam nadzieję) się o tym przekonacie! Bo szycie może mieć wiele twarzy i znajduje zastosowanie nie tylko w tworzeniu ubrań.


Dziś dwa słowa o pasji do szycia, o tym jak to szycie "wyłazi z podziemia", i jak tych ludzkich twarzy zakochanych w szyciu jest coraz więcej i więcej. Całkiem przypadkiem dowiedziałam się o zorganizowanych w ubiegły weekend dniach szycia #warsewdays i bardzo zapragnęłam odwiedzić, poznać, zobaczyć i poczuć na własnej skórze, czym jest siła osób, które łączy tak wiele: pasja. Powiem jedno... to jest coś pięknego! Szczegółowe sprawozdanie z tego wydarzenia znajdziecie na blogu Natalii, która zatroszczyła się o udokumentowanie obu dni. Ja niestety byłam tylko w niedzielę, i bardzo żałuję, bo zobaczyłam, jak wiele mnie ominęło! Maszyny, wykłady, spotkania, warsztaty, wystawcy i... same znajome twarze! 😊 Powiem Wam szczerze, że ta pasja, którą widać na blogach i instagramowych profilach - ona jest prawdziwa, żywa i autentyczna. Nie było rozczarowania. Była sama kwintesencja - 100% szycia w szyciu, żadnego udawania!


Już na wejściu poczułam się jak u siebie a pozytywna energia, uśmiechy i wrażenie, że jest się wśród dobrych znajomych (choć znałyśmy się tylko przez internet) to zdecydowanie wartość dodana tego wydarzenia. A co to oznacza? Że szycie nie jest już obciachem (takie przynajmniej odnosiłam wrażenie jeszcze kilka/naście lat temu) ale coraz bardziej pożądaną i docenianą umiejętnością. Że naprawdę można to lubić i zatracić się bez reszty. Że szycie jest po prostu fajne, a coraz więcej osób zaczyna świadomie podchodzić do tematu odzieży. Że szyć może każdy, a maszyna może być obiektem pożądania! 😄 (Bo te maszyny były naprawdę niezwykłe, a ich możliwości...!!! 😍) Że fajnie jest wiedzieć, co nosimy na co dzień i jak powstają nasze ubrania. I ile są warte nasze ubrania.


Miały być dwa słowa... 😉
Ale obiecuję, że kolejny wpis to będzie sztos!

A.Komentarze

Popularne posty