Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Przedświąteczny Rzym - Czy warto wybrać się do Wiecznego Miasta w grudniu?

Witajcie Kochani!

Koniecznie chciałam wyrobić się z tym postem jeszcze w starym roku. Nie było mnie tu trochę, na co złożyły się różne sprawy, ale dziś przybywam z nieco jeszcze świątecznym wpisem (w końcu okres świąteczny jeszcze trwa!). Moim marzeniem, już od wielu sezonów, było spędzić święta w innym kraju. Co roku jednak górę brała tradycja, a ja tylko marzyłam o tych ciepłych świętach na południu Europy... W tym roku jednak sprawy potoczyły się nieco inaczej, bo włoski grudzień miałam wpisany w kalendarz już od sierpnia. W planach pojawił się włoski ślub, zatem przedłużenie pobytu o kilka dni i wykorzystanie ich na pobyt w Rzymie to była po prostu konieczność. W prawdzie na same święta wróciłam do Polski, ale taki grudniowy, przygotowujący się na Święta Rzym to miejsce jeszcze bardziej urokliwe niż zwykle.


Dlaczego warto wybrać się do Rzymu w grudniu?
Chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć, że Wieczne Miasto to od wielu lat miejsce, gdzie rzeka turystów, przepływająca każdego dnia nie…

Poduszka - kaktus DIY

Cześć Kochane!

Jak tam Wasze domowe dżungle? U mnie co chwila pojawia się jakiś nowy, egzotyczny okaz, a na moim parapecie jeszcze nigdy chyba nie było aż tak zielono! Moja monstera jakoś tak się ostatnio rozrosła, a inne rośliny już chyba wyczuwają wiosnę, bo zaobserwowałam nowe przyrosty. Nawet mini kaktusy zrobiły się jakieś takie... bujne! ;)

poduszka w kształcie kaktusa


O czym będzie dzisiejszy post? Po moich ostatnich "szyciowych rewolucjach" został mi dość pokaźny kawałek zielonego aksamitu. A aksamit, jak pewnie wiecie, to taki bardzo miły w dotyku materiał, w sam raz na poduszkę! Uwielbienie do roślin, zielony materiał... no co mogłoby z tego powstać? Uszyłam poduszkę w kształcie kaktusa, która świetnie się sprawdza jako wałek, przydatny np. podczas czytania! Kto miewa bóle kręgosłupa, ten docenia takie gadżety ;) Dziś opiszę krok po kroku, jak uszyć sobie taką właśnie poduszkę. Na razie będzie to kaktus, bo jego wykonanie jest dość łatwe, ale w planach jeszcze liść monstery, także bądźcie czujne!

Co będzie potrzebne? 

- Zielony materiał. Mój kaktus ma wymiary 60 cm x 30 cm, a do jego wykonania użyłam dwóch skrawków o wymiarach 65 x 35 cm.
- Szablon w kształcie kaktusa, który bez problemu narysujesz sama, bo nie wymaga to jakichś ogromnych zdolności ;)
- Zielone nici
- Szpilki
- Nożyczki krawieckie
- Zwykły marker lub profesjonalny pisak krawiecki
- Maszyna do szycia (no chyba, że wolisz szyć ręcznie)
- Wypełniacz do poduszek (ja kupiłam po prostu gotowy wkład, rozcięłam i wypchałam kaktusa)


  • Na kartonie rysujemy naszą formę, aby z niej wykroić kaktusa. Może to być coś w ten deseń:forma do wykrojenia kaktusa


Postaraj się, by rysunek był w miarę proporcjonalny, a "odnogi" kaktusa nie były zbyt cienkie (dla optymalnego efektu w najcieńszym miejscu powinny mieć około 5 cm).


  • Gotową, wyciętą formę układamy na równo ułożonym materiale, złożonym na pół (lewa strona zawsze na zewnątrz), lub na dwóch oddzielnych, równo ułożonych kawałkach materiału. 
  • Przypinamy szpilkami nasz wykrój do materiału i dokładnie odrysowujemy. 
  • Uważnie wycinamy formę z materiału, dodając ok 1,5 cm zapasu na szwy. 
  • Obie części materiału przypinamy razem szpilkami, po czym dokładnie fastrygujemy wzdłuż linii szwu. Uwaga! Dołu kaktusa nie zszywamy - trzeba będzie go jeszcze wywrócić na prawą stronę i wypchać. 
  • Następnie przystępujemy do przeszycia konturów na maszynie  (najlepiej ściegiem prostym), lub jak kto woli, ręcznie (ścieg za igłą ;)). 
  • Wywracamy naszego kaktusa na prawą (tę ładniejszą) stronę i kontrolujemy, czy wszystko w porządku z naszym kształtem. Jeśli tak, przystępujemy do wypchania go wypełniaczem do poduszek. 
  • Na koniec musimy zszyć dół naszego kaktusa - robimy to ręcznie ściegiem krytym. Jeżeli masz większe umiejętności krawieckie, możesz w tym miejscu wszyć suwak. Inwencja należy do Ciebie :) 

Moja poduszka-kaktus wygląda tak jak na załączonym zdjęciu. Nawet przypomina te oryginalne :)

A.Komentarze

Popularne posty