Noworocznie o postanowieniach.

Witajcie noworocznie!


Co dobrego przyniósł Wam ubiegły rok? Robicie sobie takie podsumowanie, co udało się Wam osiągnąć, jakie plany i marzenia zrealizować? A może właśnie w tej chwili robicie listę rzeczy do zrobienia, podejmujecie nowe wyzwania i stawiacie sobie nowe cele?


Czarna sukienka wieczorowa, złoty balon

Małe cele prowadzą do większych sukcesów


Chociaż nigdy wcześniej nie bawiłam się w plannery, nie wyznaczałam jakichś konkretnych celów i nie kontrolowałam swojego czasu, w tym roku nastąpił przełom. Wprawdzie od dawna chciałam się do tego zabrać, ale brakowało mi wizji, odpowiedniego notesu i motywacji do prowadzenia plannera, czy jak kto woli, bullet journala. Kiedy zaczęłam spisywać moje wszystkie, nawet najbardziej prozaiczne i nieistotne cele, i planować sobie tydzień po tygodniu, zauważyłam, że bardziej ogarniam mój czas i jestem bardziej świadoma, w jakim kierunku podążam. Widzę, które pomysły i zadania zrealizowałam, a które muszę przełożyć na kolejny tydzień. I wiecie co? Zapisane na papierze myśli szybciej się materializują, bo zamiast krążyć gdzieś w czasoprzestrzeni, po prostu są szybko realizowane. Ja - artystyczna dusza - narzuciłam sobie systematyczność, zadaniowe podejście do tematów, które wcześniej trochę mnie przerastały. Polecam Wam zacząć, także dlatego, że gdy zaczynamy robić coś inaczej niż dotychczas, pobudzamy nasz umysł do jeszcze bardziej efektywnego działania!

Stawiaj sobie mądre i wykonalne większe cele


Nigdy nie robiłam listy postanowień noworocznych, bo czułam, że takie podejście nie ma większego sensu. Żeby coś naprawdę zmienić w swoim życiu potrzeba ogromnej motywacji i determinacji, ale też dystansu. Ważne jest, by nie nie robić nic za wszelką cenę, bo czasami po prostu natrafiamy na opór materii. ;) Wiedz jednak, że na wszystko przyjdzie odpowiedni czas i okoliczności, coś jak serendipity, kiedy bez większego wysiłku natrafiasz lub osiągasz to, czego pragniesz. Stawianie sobie małych celów i realizowanie ich po to, by osiągnąć te większe jest jak pierwszy krok, który musisz zrobić. To trochę jak z wygraną w totka - musisz zagrać, żeby los się do Ciebie uśmiechnął. :) 


Zamiast tracić czas, działaj! 


Masz w sobie energię i siłę, by osiągnąć wszystko! Żeby jednak cokolwiek osiągnąć, musisz zacząć działać. Jeśli chcesz schudnąć, zapisz się na aerobik i zacznij się zdrowo odżywiać. Jeśli chcesz nauczyć się czegoś nowego, poszukaj warsztatów lub kursów i zapisz się! Nie czekaj, aż motywacja Ci minie. Zacznij robić coś nowego, innego niż dotychczas, żeby spojrzeć na wszystko z innej perspektywy. Poczuj się jak dziecko, które dopiero odkrywa świat. Wiesz, ile jest rzeczy, umiejętności, miejsc, których jeszcze nie znasz? Zainwestuj w siebie, w Twoje wspomnienia, doceń to co masz, czas który masz tu i teraz. Postaw sobie cele, które tu i teraz jesteś w stanie osiągnąć, a zobaczysz, że z tymi troszkę bardziej odległymi też sobie poradzisz! 

Do następnego!

A. 

Komentarze

Popularne posty