Kosmiczny Ultrafiolet!

Kosmiczna rewolucja.Zawsze inspirował mnie kosmos, ponieważ jest czymś nieodgadnionym, niezmierzalnym, nieosiągalnym. Ten kosmiczny bezmiar, kryjący w sobie wiele tajemnic, nieodkrytych galaktyk, światów i istnień pochłania nas, jest naszym domem, intryguje, zachwyca i przeraża. Co kryje? To  jeszcze na długo owiane będzie tajemnicą, no chyba, że postęp technologiczny zajdzie aż tak daleko, że zamiast na Malediwy będziemy jeździć na wakacje w przestrzeń kosmiczną i podziwiać drogę mleczną, jak w tym filmie  ;)


ultrafioletowa sukienka zara i monsteryCzemu dziś zaczynam od kosmosu? Wszystko za sprawą ULTRAFIOLETU, który został okrzyknięty kolorem roku przez Instytut Pantone! To właśnie ten tajemniczy, mistyczny a zarazem pełen energii kolor będzie królował w kulturze, modzie i designie w 2018 roku. Przygotujcie się zatem na ultrafioletową rewolucję i zróbcie dla niego trochę miejsca w Waszej garderobie.


Droga mleczna. Źródło: https://wallpaperstock.net/purple-galaxy-wallpapers_w38275.html


Fiolet to kolor sprzyjający kreatywności i nowym ideom. To także kolor mistyczny, odpowiadający duchowości, sprzyjający otwarciu się na wszechświat i jego energię.


Ultrafiolet, Perfumy Alien Thierry Mugler

Z czym go nosić? 


Ten odcień fioletu będzie dobrze współgrał z czernią oraz bielą, ale połączony z odcieniem indygo, różem i srebrem może stworzyć ciekawą, kosmiczną kombinację. W zależności od Waszych upodobań, rodzaju stylizacji i okazji możecie połączyć ultrafiolet ze starym złotem, ale także śliwką i delikatną brzoskwinią. 


stylizacja ultrafioletowa kurtka camaieu, srebrna dzianinowa bluzka,

Na jakich tkaninach będzie wyglądał najciekawiej?


Przede wszystkim na takich, które dzięki swojej fakturze i teksturze wydobędą jego głębię, dzięki czemu ubranie nie będzie sprawiało wrażenia przytłaczającej, ciemnej plamy. Najlepszy będzie więc aksamit, żakard, zamsz, ale też dżersej, który w zależności od ułożenia i padania światła wydobędzie prawdziwy potencjał tej barwy. 

Poniżej, jak zwykle, kilka inspiracji modowych. Jak Wam się podoba ultrafiolet? :) Skradnie Wasze serca? 

A. 


ultrafioletowa sukienka zara

sukienka zara, ultrafiolet, monsteraKomentarze

Popularne posty