Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Przedświąteczny Rzym - Czy warto wybrać się do Wiecznego Miasta w grudniu?

Witajcie Kochani!

Koniecznie chciałam wyrobić się z tym postem jeszcze w starym roku. Nie było mnie tu trochę, na co złożyły się różne sprawy, ale dziś przybywam z nieco jeszcze świątecznym wpisem (w końcu okres świąteczny jeszcze trwa!). Moim marzeniem, już od wielu sezonów, było spędzić święta w innym kraju. Co roku jednak górę brała tradycja, a ja tylko marzyłam o tych ciepłych świętach na południu Europy... W tym roku jednak sprawy potoczyły się nieco inaczej, bo włoski grudzień miałam wpisany w kalendarz już od sierpnia. W planach pojawił się włoski ślub, zatem przedłużenie pobytu o kilka dni i wykorzystanie ich na pobyt w Rzymie to była po prostu konieczność. W prawdzie na same święta wróciłam do Polski, ale taki grudniowy, przygotowujący się na Święta Rzym to miejsce jeszcze bardziej urokliwe niż zwykle.


Dlaczego warto wybrać się do Rzymu w grudniu?
Chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć, że Wieczne Miasto to od wielu lat miejsce, gdzie rzeka turystów, przepływająca każdego dnia nie…

Kosmiczny Ultrafiolet!

Kosmiczna rewolucja.Zawsze inspirował mnie kosmos, ponieważ jest czymś nieodgadnionym, niezmierzalnym, nieosiągalnym. Ten kosmiczny bezmiar, kryjący w sobie wiele tajemnic, nieodkrytych galaktyk, światów i istnień pochłania nas, jest naszym domem, intryguje, zachwyca i przeraża. Co kryje? To  jeszcze na długo owiane będzie tajemnicą, no chyba, że postęp technologiczny zajdzie aż tak daleko, że zamiast na Malediwy będziemy jeździć na wakacje w przestrzeń kosmiczną i podziwiać drogę mleczną, jak w tym filmie  ;)


ultrafioletowa sukienka zara i monsteryCzemu dziś zaczynam od kosmosu? Wszystko za sprawą ULTRAFIOLETU, który został okrzyknięty kolorem roku przez Instytut Pantone! To właśnie ten tajemniczy, mistyczny a zarazem pełen energii kolor będzie królował w kulturze, modzie i designie w 2018 roku. Przygotujcie się zatem na ultrafioletową rewolucję i zróbcie dla niego trochę miejsca w Waszej garderobie.


Droga mleczna. Źródło: https://wallpaperstock.net/purple-galaxy-wallpapers_w38275.html


Fiolet to kolor sprzyjający kreatywności i nowym ideom. To także kolor mistyczny, odpowiadający duchowości, sprzyjający otwarciu się na wszechświat i jego energię.


Ultrafiolet, Perfumy Alien Thierry Mugler

Z czym go nosić? 


Ten odcień fioletu będzie dobrze współgrał z czernią oraz bielą, ale połączony z odcieniem indygo, różem i srebrem może stworzyć ciekawą, kosmiczną kombinację. W zależności od Waszych upodobań, rodzaju stylizacji i okazji możecie połączyć ultrafiolet ze starym złotem, ale także śliwką i delikatną brzoskwinią. 


stylizacja ultrafioletowa kurtka camaieu, srebrna dzianinowa bluzka,

Na jakich tkaninach będzie wyglądał najciekawiej?


Przede wszystkim na takich, które dzięki swojej fakturze i teksturze wydobędą jego głębię, dzięki czemu ubranie nie będzie sprawiało wrażenia przytłaczającej, ciemnej plamy. Najlepszy będzie więc aksamit, żakard, zamsz, ale też dżersej, który w zależności od ułożenia i padania światła wydobędzie prawdziwy potencjał tej barwy. 

Poniżej, jak zwykle, kilka inspiracji modowych. Jak Wam się podoba ultrafiolet? :) Skradnie Wasze serca? 

A. 


ultrafioletowa sukienka zara

sukienka zara, ultrafiolet, monsteraKomentarze

Popularne posty