Granat zwany nową czernią.


Bohaterem dzisiejszego wpisu będzie kolor, który ostatnio zyskał miano nowej czerni. Dark blue, navy blue czy po prostu granat, to odzwierciedlenie elegancji, twórczości i profesjonalizmu. Wcześniej kojarzony ze szkolnym, mundurkowym - a przez to - nudnym stylem. Dziś coraz częściej wybierany jako ciekawa alternatywa dla czerni i szarości wszędzie tam, gdzie wymaga tego konwencja, a więc na wszelkie oficjalne okazje, spotkania biznesowe, do biura, a także tam, gdzie wybór innych kolorów byłby zbyt ryzykowny i ekstrawagancki.Granat to kolor chętnie wybierany przez osoby o cechach przywódczych, konkretnych i decyzyjnych. Jest to także doskonały odcień do tworzenia bazy stylizacji, ponieważ łącząc go z żywymi czy pastelowymi odcieniami możemy uzyskać odważny lub delikatny efekt. O ile sam w sobie nie jest zbyt interesujący, w połączeniu z różem czy koralową czerwienią stworzy z nią bardzo ciekawą kompozycję.


Granatowy szal, szary sweter, różowe fiołkiGranatowy haftowany szal, szary sweter, książka


 Granat z powodzeniem połączysz z jasnymi szarościami, brudnym lub pudrowym różem, brzoskwinią, złotem i beżem. Ciekawie będzie się prezentował w towarzystwie koloru piaskowego, morskiego, musztardowego i fuksji. Połączenie granatu z bielą może jednak przywodzić na myśl zbyt sztampowe, szkolne skojarzenia, dlatego tutaj unikałabym typowych połączeń typu biała koszula + granatowa marynarka.

Niezbyt trafione może okazać się połączenie granatu z czernią, ciemnym brązem, ciemną zielenią i innymi ponurymi odcieniami. Całość może okazać się przytłaczająca i mało atrakcyjna, o ile nie zostanie rozświetlona jakimś jaśniejszym i żywszym elementem.


Granatowoszara bluzka, grafitowa spódnica, roślina arabicaGranatowy sweter wiązany na plecach

A.


Komentarze

Popularne posty