Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Przedświąteczny Rzym - Czy warto wybrać się do Wiecznego Miasta w grudniu?

Witajcie Kochani!

Koniecznie chciałam wyrobić się z tym postem jeszcze w starym roku. Nie było mnie tu trochę, na co złożyły się różne sprawy, ale dziś przybywam z nieco jeszcze świątecznym wpisem (w końcu okres świąteczny jeszcze trwa!). Moim marzeniem, już od wielu sezonów, było spędzić święta w innym kraju. Co roku jednak górę brała tradycja, a ja tylko marzyłam o tych ciepłych świętach na południu Europy... W tym roku jednak sprawy potoczyły się nieco inaczej, bo włoski grudzień miałam wpisany w kalendarz już od sierpnia. W planach pojawił się włoski ślub, zatem przedłużenie pobytu o kilka dni i wykorzystanie ich na pobyt w Rzymie to była po prostu konieczność. W prawdzie na same święta wróciłam do Polski, ale taki grudniowy, przygotowujący się na Święta Rzym to miejsce jeszcze bardziej urokliwe niż zwykle.


Dlaczego warto wybrać się do Rzymu w grudniu?
Chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć, że Wieczne Miasto to od wielu lat miejsce, gdzie rzeka turystów, przepływająca każdego dnia nie…

Granat zwany nową czernią.


Bohaterem dzisiejszego wpisu będzie kolor, który ostatnio zyskał miano nowej czerni. Dark blue, navy blue czy po prostu granat, to odzwierciedlenie elegancji, twórczości i profesjonalizmu. Wcześniej kojarzony ze szkolnym, mundurkowym - a przez to - nudnym stylem. Dziś coraz częściej wybierany jako ciekawa alternatywa dla czerni i szarości wszędzie tam, gdzie wymaga tego konwencja, a więc na wszelkie oficjalne okazje, spotkania biznesowe, do biura, a także tam, gdzie wybór innych kolorów byłby zbyt ryzykowny i ekstrawagancki.Granat to kolor chętnie wybierany przez osoby o cechach przywódczych, konkretnych i decyzyjnych. Jest to także doskonały odcień do tworzenia bazy stylizacji, ponieważ łącząc go z żywymi czy pastelowymi odcieniami możemy uzyskać odważny lub delikatny efekt. O ile sam w sobie nie jest zbyt interesujący, w połączeniu z różem czy koralową czerwienią stworzy z nią bardzo ciekawą kompozycję.


Granatowy szal, szary sweter, różowe fiołkiGranatowy haftowany szal, szary sweter, książka


 Granat z powodzeniem połączysz z jasnymi szarościami, brudnym lub pudrowym różem, brzoskwinią, złotem i beżem. Ciekawie będzie się prezentował w towarzystwie koloru piaskowego, morskiego, musztardowego i fuksji. Połączenie granatu z bielą może jednak przywodzić na myśl zbyt sztampowe, szkolne skojarzenia, dlatego tutaj unikałabym typowych połączeń typu biała koszula + granatowa marynarka.

Niezbyt trafione może okazać się połączenie granatu z czernią, ciemnym brązem, ciemną zielenią i innymi ponurymi odcieniami. Całość może okazać się przytłaczająca i mało atrakcyjna, o ile nie zostanie rozświetlona jakimś jaśniejszym i żywszym elementem.


Granatowoszara bluzka, grafitowa spódnica, roślina arabicaGranatowy sweter wiązany na plecach

A.


Komentarze

Popularne posty