Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Przedświąteczny Rzym - Czy warto wybrać się do Wiecznego Miasta w grudniu?

Witajcie Kochani!

Koniecznie chciałam wyrobić się z tym postem jeszcze w starym roku. Nie było mnie tu trochę, na co złożyły się różne sprawy, ale dziś przybywam z nieco jeszcze świątecznym wpisem (w końcu okres świąteczny jeszcze trwa!). Moim marzeniem, już od wielu sezonów, było spędzić święta w innym kraju. Co roku jednak górę brała tradycja, a ja tylko marzyłam o tych ciepłych świętach na południu Europy... W tym roku jednak sprawy potoczyły się nieco inaczej, bo włoski grudzień miałam wpisany w kalendarz już od sierpnia. W planach pojawił się włoski ślub, zatem przedłużenie pobytu o kilka dni i wykorzystanie ich na pobyt w Rzymie to była po prostu konieczność. W prawdzie na same święta wróciłam do Polski, ale taki grudniowy, przygotowujący się na Święta Rzym to miejsce jeszcze bardziej urokliwe niż zwykle.


Dlaczego warto wybrać się do Rzymu w grudniu?
Chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć, że Wieczne Miasto to od wielu lat miejsce, gdzie rzeka turystów, przepływająca każdego dnia nie…

Aksamit, moja miłość!

Witajcie poświątecznie!


czarny, połyskujący materiał, różowa torebka, czarne buty


Przed nami jeszcze gorące, sylwestrowe szaleństwa! Macie już gotowe kreacje? A może wcale nie zamierzacie się stroić i ten wieczór wolicie spędzić na luzie? Niezależnie od tego, jakie macie plany na Sylwestra, nie ulega wątpliwości, że witanie Nowego Roku odrobinę zobowiązuje. Nawet jeżeli nie jesteście zbyt towarzyskie, albo po prostu wolicie spędzić ten czas oglądając Pretty Woman i zajadając się czipsami, warto, abyście dla siebie zadbały o Wasze dobre samopoczucie i okazały sobie odrobinę... szacunku. :) Zabrzmiało poważnie, ale piszę Wam o rzeczy naprawdę prozaicznej, która może sprawić, że poczujecie się lepiej. Ubieranie się ładnie dla siebie jest naprawdę ważne!
Od kiedy zrozumiałam tę zależność, pozbyłam się wszystkich rozciągniętych, spranych, dziurawych i poplamionych ciuchów do chodzenia po domu, zastępując je ubraniami co najmniej w dobrym stanie. Uważam, że to, co nosimy, ma duży wpływ na to, jak się czujemy i jaką energię przekazujemy dalej. Dlaczego o tym piszę akurat przed Sylwestrem? Bo ważne, aby wejść w Nowy Rok z dobrą i pozytywną energią, zostawić stare sprawy za sobą i... poczuć się wyjątkowo i elegancko! :)
Aksamit, żakard, altembas

Jaka tkanina sprawi, że poczujesz się elegancko, wyjątkowo i szykownie, a jednocześnie będzie przytulna, ciepła i miła w dotyku (w sam raz na zimowy wieczór)? Strzałem w dziesiątkę będzie z pewnością aksamit! Zapewne bardzo dobrze znacie tę tkaninę, bo była szalenie modna już kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat temu! Od kilku sezonów jest znów bardzo pożądana, pojawia się na wybiegach, a oprócz sukienek, bluzek i spodni, w sklepach  bez problemu znajdziesz też aksamitne buty i inne dodatki!


aksamitna granatowa sukienka

Aksamit to królewska tkanina, bardzo elegancka i intrygująca. Jej nazwa (z greckiego heksamitos) oznacza: złożony z sześciu nici. W zależności od techniki tkania, uzyskiwane są różne rodzaje aksamitu, np. aksamit pętelkowy lub strzyżony, z kolei dzięki wzorzystej metodzie tkania powstają żakardy. Jeszcze innym rodzajem aksamitu są brokaty (altembasy), powstające dzięki dodaniu metalowych nitek.

Aksamity pierwotnie produkowano w Indiach, w późniejszych wiekach także we Włoszech i w Polsce. Używano ich przede wszystkim do szycia szat oraz ubrań dla wysoce sytuowanych osób. Dzisiaj mamy go na wyciągnięcie ręki - mam wrażenie, że są wszędzie :)

Aksamit dobrze się prezentuje właściwie na każda okazję. W zależności od fasonu możesz skomponować mniej lub bardziej efektowną stylizację na co dzień, na elegancką kolację albo na karnawałową imprezę!  Poniżej przedstawiam Wam kilka moich aksamitnych propozycji, a przy okazji życzę Wam fajnie spędzonego Sylwestra oraz, co najważniejsze: Wspaniałego, szczęśliwego i pełnego nowych możliwości Nowego 2018 Roku!

A.

Komentarze

Popularne posty