Baby blue czyli świeżość, delikatność, ukojenie...

W zeszłym tygodniu na instagramowym profilu Couture.doc królował kolor Baby Blue. Pierwsze skojarzenia, które przywołuje ten odcień niebieskiego to dziecięca delikatność, świeżość i ukojenie.
Podkreślam jednak, że nie jest to wyłącznie kolor dziecięcych ubranek, ale bardzo modny, stylowy i fantastycznie komponujący się z innymi pastelami odcień.

Z czym łączyć odcień baby blue?
Jak zwykle, świetnie sprawdzą się dodatki w czerni i bieli, a także delikatne róże, biszkopty, kolor piaskowy, bardzo delikatne beże.
Radzę Ci zestawiać go z kolorami z zimnej palety - w takiej tonacji baby blue czuje się najlepiej.

Ten odcień świetnie się sprawdzi jako dodatek w postaci torebki, butów czy zegarka. Na pewno doda Ci świeżości i bezpretensjonalnej elegancji.
Jako że jestem ogromną wielbicielką baby blue, podsuwam Ci kilka pomysłów stylizacji w tym kolorze. Jeśli natomiast chodzi o materiały, najładniej będą się w nim prezentowały zamsze, materiały o niejednolitej fakturze i splocie, swetry, dodatki, które pokażą głębię tego koloru.

Osobiście lubię zestawiać baby blue z pastelowym, brudnym różem oraz z biszkoptem. Fajny efekt osiągniesz, łącząc go z odcieniem różowego kwarcu, kolor oscylujący pomiędzy brudnym różem, kawą z mlekiem i fioletem.


A co Ty sądzisz o tym kolorze?

A.

Komentarze

Popularne posty