Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Przedświąteczny Rzym - Czy warto wybrać się do Wiecznego Miasta w grudniu?

Witajcie Kochani!

Koniecznie chciałam wyrobić się z tym postem jeszcze w starym roku. Nie było mnie tu trochę, na co złożyły się różne sprawy, ale dziś przybywam z nieco jeszcze świątecznym wpisem (w końcu okres świąteczny jeszcze trwa!). Moim marzeniem, już od wielu sezonów, było spędzić święta w innym kraju. Co roku jednak górę brała tradycja, a ja tylko marzyłam o tych ciepłych świętach na południu Europy... W tym roku jednak sprawy potoczyły się nieco inaczej, bo włoski grudzień miałam wpisany w kalendarz już od sierpnia. W planach pojawił się włoski ślub, zatem przedłużenie pobytu o kilka dni i wykorzystanie ich na pobyt w Rzymie to była po prostu konieczność. W prawdzie na same święta wróciłam do Polski, ale taki grudniowy, przygotowujący się na Święta Rzym to miejsce jeszcze bardziej urokliwe niż zwykle.


Dlaczego warto wybrać się do Rzymu w grudniu?
Chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć, że Wieczne Miasto to od wielu lat miejsce, gdzie rzeka turystów, przepływająca każdego dnia nie…

Baby blue czyli świeżość, delikatność, ukojenie...

W zeszłym tygodniu na instagramowym profilu Couture.doc królował kolor Baby Blue. Pierwsze skojarzenia, które przywołuje ten odcień niebieskiego to dziecięca delikatność, świeżość i ukojenie.
Podkreślam jednak, że nie jest to wyłącznie kolor dziecięcych ubranek, ale bardzo modny, stylowy i fantastycznie komponujący się z innymi pastelami odcień.

Z czym łączyć odcień baby blue?
Jak zwykle, świetnie sprawdzą się dodatki w czerni i bieli, a także delikatne róże, biszkopty, kolor piaskowy, bardzo delikatne beże.
Radzę Ci zestawiać go z kolorami z zimnej palety - w takiej tonacji baby blue czuje się najlepiej.

Ten odcień świetnie się sprawdzi jako dodatek w postaci torebki, butów czy zegarka. Na pewno doda Ci świeżości i bezpretensjonalnej elegancji.
Jako że jestem ogromną wielbicielką baby blue, podsuwam Ci kilka pomysłów stylizacji w tym kolorze. Jeśli natomiast chodzi o materiały, najładniej będą się w nim prezentowały zamsze, materiały o niejednolitej fakturze i splocie, swetry, dodatki, które pokażą głębię tego koloru.

Osobiście lubię zestawiać baby blue z pastelowym, brudnym różem oraz z biszkoptem. Fajny efekt osiągniesz, łącząc go z odcieniem różowego kwarcu, kolor oscylujący pomiędzy brudnym różem, kawą z mlekiem i fioletem.


A co Ty sądzisz o tym kolorze?

A.

Komentarze

Popularne posty