Naturalne ozdoby na Święta.

Listopad powoli zbliża się ku końcowi, dni stają się coraz krótsze a aura bynajmniej nie wprowadza w dobry nastrój. No, może z wyjątkiem kilku ostatnich słonecznych dni ;) Podczas gdy powoli przygotowujemy się na przyjście zimowych i w większości szaro-burych dni, podświadomie pragniemy wprowadzić trochę słońca i ciepła do naszych domów. Z tęsknoty za ciepłymi, letnimi wieczorami, próbujemy zaaranżować sobie podobną atmosferę w domowym zaciszu, stąd dekorujemy parapety i okna lampkami i świeczkami, wtulamy się w ciepłe kocyki i przygotowujemy rozgrzewające, aromatyczne herbatki.


Dzisiaj podpowiem Wam, jak możecie stworzyć taką ciepłą i przyjazną atmosferę u siebie, wykorzystując tanie i łatwo dostępne materiały. 


W ostatnich latach można zaobserwować wielki powrót do natury, przejawem którego jest wybieranie naturalnych produktów i dekoracji. Odstawiamy na bok wszelkie plastiki i świecidełka, stawiając na takie materiały jak drewno, wełna, len, suszone owoce, kora. Wykorzystując naturalne materiały możesz łatwo stworzyć piękne, pachnące i oryginalne dekoracje, a dodatkowo  wprowadzasz trochę natury do swojego domu. :)

Lampion z naturalnym akcentem.

Do stworzenia takiego lampionu potrzebujesz małego szklanego słoiczka, szklanki lub wazonika. Wystarczy włożyć do środka sznur lampeczek na druciku, a słoiczek ozdobić sznurkiem jutowym i ozdobną gałązką, którą dostaniesz w każdej kwiaciarni. Możesz stworzyć też większą wersję takiego lampionu, używając dużego szklanego naczynia w kształcie kuli. Do środka włóż różne "skarby lasu" w postaci szyszek, liści, gałązek świerku lub sosny oraz suszone plasterki pomarańczy. Gdy ułożysz wszystkie elementy, włóż do środka sznur lampek na drucie (łatwiej uformować ich kształt, a przewód jest mniej widoczny niż tradycyjny kabel). 
Taki lampion z pewnością stworzy ciepłą atmosferę w każdym wnętrzu, a przy okazji rozświetli każdy zimowy wieczór. :)


Suszone plasterki pomarańczy.

Ich wykonanie jest dziecinnie proste. Wystarczy pokroić pomarańczę na cienkie plasterki, posypać cukrem i wstawić do piekarnika na około 100 stopni. Ważne, by plasterki były rozłożone na płasko - wtedy ich kształt nie ulegnie deformacji podczas suszenia. Pod spód możesz podłożyć żaroodporne naczynie, lub po prostu połóż plasterki na papierze do pieczenia, bo podczas suszenia z pomarańczy skapuje sok. Gdy plasterki będą już podsuszone (ale nie podpieczone!) wyciągnij je z piekarnika i odstaw do wystygnięcia. Następnie możesz ich użyć jako pachnącej dekoracji do stroików albo możesz nawlec je na sznurek i powiesić w oknie. Pięknie komponują się z gałązkami świerku lub sosny jako ozdoba do wazonu. To, jak je wykorzystasz zależy tylko od Twojej kreatywności. :)

Okładki na książki.

Ostatni pomysł to nie tylko ozdoba mieszkania, ale też sposób na dbanie o książki. Robiąc okładki w jednym stylu możesz osiągnąć fajny efekt dekoracyjny, a jednocześnie ochronisz swoje książki przed zaplamieniem kawą lub herbatą - wszyscy wiemy jak to bywa. ;) 
A Wy ozdabiacie swoje mieszkania przed świętami? Podzielcie się Waszymi pomysłami w komentarzach! 

A. 

Komentarze

Popularne posty