Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Przedświąteczny Rzym - Czy warto wybrać się do Wiecznego Miasta w grudniu?

Witajcie Kochani!

Koniecznie chciałam wyrobić się z tym postem jeszcze w starym roku. Nie było mnie tu trochę, na co złożyły się różne sprawy, ale dziś przybywam z nieco jeszcze świątecznym wpisem (w końcu okres świąteczny jeszcze trwa!). Moim marzeniem, już od wielu sezonów, było spędzić święta w innym kraju. Co roku jednak górę brała tradycja, a ja tylko marzyłam o tych ciepłych świętach na południu Europy... W tym roku jednak sprawy potoczyły się nieco inaczej, bo włoski grudzień miałam wpisany w kalendarz już od sierpnia. W planach pojawił się włoski ślub, zatem przedłużenie pobytu o kilka dni i wykorzystanie ich na pobyt w Rzymie to była po prostu konieczność. W prawdzie na same święta wróciłam do Polski, ale taki grudniowy, przygotowujący się na Święta Rzym to miejsce jeszcze bardziej urokliwe niż zwykle.


Dlaczego warto wybrać się do Rzymu w grudniu?
Chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć, że Wieczne Miasto to od wielu lat miejsce, gdzie rzeka turystów, przepływająca każdego dnia nie…

Lawenda, brązy i szarości - łącz kolory i baw się!

Jeśli obserwujesz Couture.doc'owy Instagram (a wierzę, że obserwujesz, skoro tu trafiłaś:)), zauważyłaś pewnie, że od kilku tygodni posty są w dużej mierze inspirowane kolorami. W każdym tygodniu przedstawiam Ci inny kolor i pokazuję, jak możesz połączyć go z innymi częściami garderoby.Zwróć uwagę, czy kolory, z których tworzysz stylizację pochodzą z tej samej palety kolorystycznej.


 Ten cykl ma za zadanie pokazać Ci różne sposoby i warianty łączenia ze sobą ubrań tak, aby Twój strój był spójny a kolory dobrze ze sobą grały. Nie każdy bowiem, rodzi się stylistką, nie każdy rozumie zasady łączenia kolorów i wzorów i... doskonale znam poranny problem co drugiej kobiety, która postawiona przed wypełnioną po brzegi szafą musi w trzy minuty skompletować spójny i dobrze wyglądający strój.

Żyjemy w czasach, w których codziennie jesteśmy bombardowane tysiącem informacji. Ciężko jest nadążać nad ciągle zmieniającą się modą, a z drugiej strony najnowsze trendy nie zawsze będą dla nas korzystne. Ja, mówiąc szczerze, rzadko ulegam najnowszym trendom i do każdej nowości podchodzę z lekkim dystansem. Wiem, że nie wszystko co modne jest ładne, i nie każdy #musthave sezonu jest rzeczywiście tym, czego potrzebujesz. Żeby nauczyć się odróżniać stylowe od kiczowatego, potrzeba nieco wprawy i wyczucia. Szczególnie wtedy, gdy słyszysz zewsząd, że "teraz wszystko jest dozwolone" i "możesz łączyć wszystko ze wszystkim"! Otóż nie. To znaczy oczywiście, możesz.... ale lepiej zastanów się po co, i jaki obraz siebie chcesz przez to uzyskać. :)

Zasada nr #1 Zdecydowanie unikaj łączenia kilku różnych wzorów w jednej stylizacji. Jeśli Założysz spodnie w kratę i koszulę w prążki, a do tego dodasz kwiecistą marynarkę i błyszczącą torebkę, możesz być pewna, że nie zostaniesz niezauważona. Pytanie tylko, czy na pewno Twój strój przykuje uwagę innych w pozytywny sposób. Musisz zdawać sobie sprawę, że wybiegi modowe to jedno - tam wszystko jest przesadzone i lekko karykaturalne. Stroje na wybiegach mają jedynie inspirować, nie są jednak docelowym ubraniem, w które ubierzesz się na miasto lub na kolację z przyjaciółmi.

Zasada nr #2 Im mniej chaosu tym lepiej. Pamiętaj o tym, że kiedy zakładasz górę, która jest dominująca, udziwnienia w innych częściach Twojej stylizacji spowodują ogólny dysonans. Nie chodzi o to, by zrobić z siebie choinkę czy stoisko na bazarze. Niech pozostałe elementy ubioru stworzą przyjemne tło dla odważnej góry, eksponując ją, a nie z nią konkurując.

Zasada nr #3 Jeżeli nie jesteś pewna, czy dane rzeczy do siebie pasują, poproś o pomoc zaufaną przyjaciółkę (która ma dobry gust i szczerze Ci doradzi) lub mamę. Jeżeli stoisz przed lustrem i masz wrażenie, że coś jest nie tak, prawdopodobnie masz rację. Zamiast brnąć dalej w nietrafiony zestaw, lepiej wybierz coś bezpieczniejszego.

Zasada nr #4 Ucz się, jak łączyć ze sobą kolory, i pamiętaj, że ważne jest to, jak Ty się czujesz w tym, co masz na sobie. Pamiętaj, że z reguły mniej oznacza bardziej elegancko, a modne nie zawsze oznacza ładne. Naucz się samemu oceniać walory estetyczne każdej rzeczy i bardziej świadomie tworzyć Twoje stylizacje.
Na powyższym zdjęciu mam dzianinową sukienkę w kolorze starego srebra. Stylizację dopełniłam srebrną torebką i oficerkami w kolorze koniaku. Dzięki temu stylizacja nabrała życia, a jednocześnie wszystkie elementy tworzą spójną i przyjemną dla oka całość.Szarości możesz z powodzeniem łączyć z innymi kolorami, wpadającymi w szarawy odcień. Jeżeli komponujesz swój strój z ubrań, których kolory pochodzą z tej samej palety, masz pewność, że nie będą się one ze sobą gryzły. Generalnie unikaj łączenia kolorów z chłodnej palety z kolorami ciepłymi.

Mam nadzieję, że ten wpis był dla Ciebie inspirujący i choć trochę pomógł Ci zrozumieć zasady komponowania stylizacji. Uwierz mi, z czasem dojdziesz do perfekcji i będziesz miała coraz mniej ubraniowych rozterek, bo zwiększy się Twoja świadomość. Naucz się też słuchać swojej intuicji, bo ona często się nie myli. :)

A.


Komentarze

Popularne posty