Black friday czyli wielki test zakupowego rozsądku.
Już od kilku dni, jeśli nie tygodni, sklepy i portale atakują nas hasłem Black Friday. W Czarny Piątek praktycznie każdy sklep oferuje mniejsze lub większe obniżki towaru. Kuszące, nieprawdaż? Fani wyprzedaży i zakupoholicy już zacierają ręce, by właśnie tego dnia upolować swoje upatrzone ubrania, kosmetyki a nawet artykuły gospodarstwa domowego. Czarny Piątek to niestety także mnóstwo pułapek zakupowych, dlatego zalecam Ci odrobinę rozwagi i rozsądku, zanim zapuścisz się w butikowe otchłanie.

Czy to na pewno mi się przyda? 


Od kiedy zaczęłam podchodzić z rozwagą do tematu zakupów, zmieniłam kryteria, według których dokonuję wyboru. Pierwsze z nich, dotyczące zakupu nowych ubrań opisałam już w tym poście, a w skrócie chodzi o to, by kupować tylko to, co naprawdę mi się podoba, jest wygodne i pasujące do innych moich ubrań, a także nie będzie się dublować z innymi ubraniami (no chyba, że taki jest zamysł). Kiedy wchodzisz do sklepu i widzisz bluzkę, która kosztuje 20 złotych, w Twojej głowie rodzi się myśl "grzech nie kupić". I oczywiście, to wspaniała okazja, pod warunkiem, że w Twojej szafie nie zalegają dziesiątki podobnych, które i tak są Ci zbędne.

#1 Zanim kupisz coś na wyprzedaży, zastanów się, czy kupujesz to bo tego potrzebujesz, czy po prostu kupujesz, bo jest tanie. Pomyśl o niezaśmiecaniu swojej szafy dziesiątkami zbędnych i mało atrakcyjnych ciuchów. Jeżeli już musisz coś kupić, niech to będzie coś porządnego, stylowego i pasującego do Ciebie i Twojego stylu.

#2 Najlepiej zrób wcześniej małe rozeznanie cen przed wyprzedażą. Może się okazać, że padniesz ofiarą nieuczciwego sprzedawcy. Sama nie raz widziałam, jak buty, które przed wyprzedażą kosztowały 200 zł, podczas wyprzedaży miały sztucznie zawyżoną i przekreśloną cenę, a de facto po "zniżce" kosztowały tyle, co przed nią.

#3 Życzę Ci udanych, mądrych i trafionych w dziesiątkę zakupów! :)


Komentarze

Popularne posty