Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Przedświąteczny Rzym - Czy warto wybrać się do Wiecznego Miasta w grudniu?

Witajcie Kochani!

Koniecznie chciałam wyrobić się z tym postem jeszcze w starym roku. Nie było mnie tu trochę, na co złożyły się różne sprawy, ale dziś przybywam z nieco jeszcze świątecznym wpisem (w końcu okres świąteczny jeszcze trwa!). Moim marzeniem, już od wielu sezonów, było spędzić święta w innym kraju. Co roku jednak górę brała tradycja, a ja tylko marzyłam o tych ciepłych świętach na południu Europy... W tym roku jednak sprawy potoczyły się nieco inaczej, bo włoski grudzień miałam wpisany w kalendarz już od sierpnia. W planach pojawił się włoski ślub, zatem przedłużenie pobytu o kilka dni i wykorzystanie ich na pobyt w Rzymie to była po prostu konieczność. W prawdzie na same święta wróciłam do Polski, ale taki grudniowy, przygotowujący się na Święta Rzym to miejsce jeszcze bardziej urokliwe niż zwykle.


Dlaczego warto wybrać się do Rzymu w grudniu?
Chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć, że Wieczne Miasto to od wielu lat miejsce, gdzie rzeka turystów, przepływająca każdego dnia nie…

Kolor dnia: Turkusowe Love

Jeżeli spośród wszystkich kolorów miałabym wybrać jeden, z którym łączy mnie szczególną więź, byłby to zdecydowanie nasz dzisiejszy bohater: Turkus. Dlaczego? Spójrzcie tylko na to zdjęcie:


Kolor ten przynosi ukojenie dla duszy, przywołując takie właśnie miłe skojarzenia. :) Ok, trochę się rozmarzyłam... Wróćmy do właściwości tego koloru.

Turkus to kolor bardzo energetyczny, który kiedyś traktowany był jako talizman przynoszący szczęście i zwycięstwo. Kojarzony jest też z równowagą i jasnością umysłu.
Turkus to przede wszystkim kamień, a jego nazwa (kamień turecki) wzięła się stąd, że niegdyś główny szlak handlowy przebiegał właśnie przez Turcję.

Nie potrafię wyobrazić sobie mojej garderoby, czy nawet przestrzeni w której przebywam bez obecności turkusu. Jest to element, który odświeża, dodaje witalności i optymizmu, a także rozpędza jesienno-zimową depresję. Czasami mam wrażenie, że to właśnie turkus wyzwala we mnie pozytywną energię i skłania do kreatywnego działania.

Turkusy wykorzystywane są przede wszystkim w jubilerstwie, przy wyrobach artystycznej biżuterii a także w galanterii. Wyroby z turkusem pięknie prezentują się w postaci kolczyków, wisiorków czy pierścionków. Jeśli masz niebieskie oczy, z pewnością docenisz ten kolor. :)Turkus jest to taki trochę kolor ponadczasowy, który nigdy nie przestanie być modny. Stylizacje i dodatki w tym kolorze zawsze będą wyglądały atrakcyjnie, świeżo i elegancko.Turkusy można z powodzeniem łączyć z bielą i czernią a także złotem. Dobrze komponują się też z piaskowymi odcieniami. Ja łączę turkusy przede wszystkim z bielą i złotem.
Biel doskonale współgra z turkusem i tworzy dla niego idealną bazę, natomiast złoto "wyciska"
 z niego esencję, dodaje mu jeszcze więcej energii i czaru.Niech turkusowa moc będzie z Wami! :)

Komentarze

Popularne posty