Kolor dnia: Turkusowe Love

Jeżeli spośród wszystkich kolorów miałabym wybrać jeden, z którym łączy mnie szczególną więź, byłby to zdecydowanie nasz dzisiejszy bohater: Turkus. Dlaczego? Spójrzcie tylko na to zdjęcie:


Kolor ten przynosi ukojenie dla duszy, przywołując takie właśnie miłe skojarzenia. :) Ok, trochę się rozmarzyłam... Wróćmy do właściwości tego koloru.

Turkus to kolor bardzo energetyczny, który kiedyś traktowany był jako talizman przynoszący szczęście i zwycięstwo. Kojarzony jest też z równowagą i jasnością umysłu.
Turkus to przede wszystkim kamień, a jego nazwa (kamień turecki) wzięła się stąd, że niegdyś główny szlak handlowy przebiegał właśnie przez Turcję.

Nie potrafię wyobrazić sobie mojej garderoby, czy nawet przestrzeni w której przebywam bez obecności turkusu. Jest to element, który odświeża, dodaje witalności i optymizmu, a także rozpędza jesienno-zimową depresję. Czasami mam wrażenie, że to właśnie turkus wyzwala we mnie pozytywną energię i skłania do kreatywnego działania.

Turkusy wykorzystywane są przede wszystkim w jubilerstwie, przy wyrobach artystycznej biżuterii a także w galanterii. Wyroby z turkusem pięknie prezentują się w postaci kolczyków, wisiorków czy pierścionków. Jeśli masz niebieskie oczy, z pewnością docenisz ten kolor. :)Turkus jest to taki trochę kolor ponadczasowy, który nigdy nie przestanie być modny. Stylizacje i dodatki w tym kolorze zawsze będą wyglądały atrakcyjnie, świeżo i elegancko.Turkusy można z powodzeniem łączyć z bielą i czernią a także złotem. Dobrze komponują się też z piaskowymi odcieniami. Ja łączę turkusy przede wszystkim z bielą i złotem.
Biel doskonale współgra z turkusem i tworzy dla niego idealną bazę, natomiast złoto "wyciska"
 z niego esencję, dodaje mu jeszcze więcej energii i czaru.Niech turkusowa moc będzie z Wami! :)

Komentarze

Popularne posty