Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Przedświąteczny Rzym - Czy warto wybrać się do Wiecznego Miasta w grudniu?

Witajcie Kochani!

Koniecznie chciałam wyrobić się z tym postem jeszcze w starym roku. Nie było mnie tu trochę, na co złożyły się różne sprawy, ale dziś przybywam z nieco jeszcze świątecznym wpisem (w końcu okres świąteczny jeszcze trwa!). Moim marzeniem, już od wielu sezonów, było spędzić święta w innym kraju. Co roku jednak górę brała tradycja, a ja tylko marzyłam o tych ciepłych świętach na południu Europy... W tym roku jednak sprawy potoczyły się nieco inaczej, bo włoski grudzień miałam wpisany w kalendarz już od sierpnia. W planach pojawił się włoski ślub, zatem przedłużenie pobytu o kilka dni i wykorzystanie ich na pobyt w Rzymie to była po prostu konieczność. W prawdzie na same święta wróciłam do Polski, ale taki grudniowy, przygotowujący się na Święta Rzym to miejsce jeszcze bardziej urokliwe niż zwykle.


Dlaczego warto wybrać się do Rzymu w grudniu?
Chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć, że Wieczne Miasto to od wielu lat miejsce, gdzie rzeka turystów, przepływająca każdego dnia nie…

Kolor dnia: Kobalt

Sukienka Zara, Perfumy Alien by Thierry Mugler


Jakie kolory królują w Twojej szafie? Czy są kolory, które towarzyszą Ci od zawsze, a wchodząc do sklepu od razu kierujesz się w konkretne obszary kolorystyczne? Ja tak miałam przez wiele lat i trochę czasu minęło, zanim zdecydowałam się na zmianę tego nawyku. Uznałam, że warto otworzyć się czasem na coś innego i dać szansę kolorom, które wcześniej nie były przeze mnie brane pod uwagę. O dziwo, okazało się, że wybierając inny kolor nic nie tracę, a mogę jedynie zyskać, a przełamanie takich swoich "ograniczeń" może wnieść w codzienne życie wiele dobrego.


Dzisiaj przedstawię Wam kolor, który od kilku sezonów jest w modowej czołówce, a zaczynam od niego również dlatego, że od wielu lat ogromnym sentymentem darzę kolor... niebieski! Kobalt, bo o nim mowa, to bardzo wyrazisty i dostojny odcień niebieskiego. Znany również jako błękit Thenarda, to kolor odważny, energetyzujący i niezwykle intrygujący. Nadaje nutkę elegancji i szyku każdej stylizacji, jest to kolor "samowystarczalny", bo wystarczy jeden element garderoby w tym kolorze, by wyglądać stylowo. Kobalt ma w sobie głębię, tajemnicę, wzbudza pozytywne emocje, przykuwa uwagę ale też uspokaja. Już sam w sobie gra główne skrzypce, dlatego dobrze komponuje się z neutralnymi kolorami jak biel i czerń. Można pójść w kontrasty i uzyskać nieco bardziej odważny look, komponując go z czerwienią, maliną lub żółcią. Dobrze gra także ze złotem i srebrem. Należy jednak pamiętać, by przy tym kolorze zachować umiar i dobry smak, a dodatki do niego były miłym dla oka uzupełnieniem.


Sweter Zara

Kobalt to zdecydowanie "dojrzały" odcień niebieskiego. Ma w sobie klasę i piękno, dlatego otaczając się nim można poczuć się dostojnie, a stylizacja w tym odcieniu sprawdzi się dobrze zarówno w przypadku eleganckich uroczystości jak i codziennych wyjść. Jeżeli nie lubisz aż tak mocnych i wyrazistych kolorów, możesz wybrać jedyne dodatek w tym kolorze w postaci torebki, butów lub apaszki. Możesz wybrać także biżuterię nawiązującą do kobaltu - na przykład kolczyki czy bransoletkę. Czasami nie wiele trzeba, by ożywić w prosty sposób każdą stylizację. Kobalt zdecydowanie spełni taką funkcję. :)Torba New Look

A.Komentarze

Popularne posty